| LaChatte a întrebat:

maine (miercuri) merg in excursie la iasi si am o intrebare: ce imi trebuie in excusie sa fiu pregatita? DAU funditaAAA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!

Păi,un prosop,șervețele,hărtie,sandwichi-uri,croasante,sticksuri,de schimb,ghete de schimb,ceva pe dedesubt în cazul în care va fi frig și în autocar te dezbraci,un parfum(dacă transpiri)sau un spray,evantai,jurnalul personal sau o carte să nu te plictisești în autocar, telefonul, căști pentru telefon sau dacă ai Mp3 sau 4 și cam atât, baftă, să îmi spui cum a fost!

7 răspunsuri:
| MadaTeIntreaba a răspuns:

Pai ia niste haine de schimb si ceva drag tie, apa (2 l), ceva de mancare, ceva dulce.Cam atat. Ciao!

| LaChatte explică (pentru anonim_4396):

Pai sunt in clasa 2 si am excursia de o zi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LaChatte):

Ok,nu are nimic, nu strică puțină grijă, dar dacă ești în clasa a 2-a ce? Nu contează, o sa vezi că într-o zi o să se termine, bye.

| trancec a răspuns:

Parerea mea sa fi preg pnt, a face dragostea mult dorita! nu mi-o lua in nume de rau, si scuze daca te simti jicnita...

| LaChatte explică (pentru trancec):

Eu nu stiu ce vrei sa spuiiii

| KodrutZ a răspuns:

Of, ce oameni, se vede ca nu sinteti din Iasi. Deci, doua chestii mari si late iti trebuie: ghete/bocanci de mers pe cimp/munte/teren accidentat, fiindca Iasul e fix cam cum era Baghdadul dupa ce l-au invadat americanii - poate chiar mai rau - gropi pe unde vezi si pe unde nu vezi; in al doilea rind, si mai important - un ciomag cu care sa te aperi de ciinii vagabonzi, ca asa-i la tara... gropi si ciini vagabonzi cit cuprinde.

| LaChatte explică (pentru KodrutZ):

Chiar la iasi mergeam insa s-a dus am fost