| IdkDiana a întrebat:

vara asta merg in Spania prin barcelone si orasele apropiate.imi puteti spune ce ar fi frumos sa vizitez? day fundita

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

O sa-ti spun preferatele mele:

Parcul Guell ( minunat!)

Rambla - strada cea mai pitoreasca din oras, cu tot soiul de mimi, cintareti, clovni, alaturi de magazinele luxoase. Daca nu aveti deja cazarea asigurata, cautati ceva pe linga Rambla; e ca un magnet.

La Sagrada Familia ( imensa catedrala lui Gaudi )

Fintinile Montjuic ( e un spectacol fascinant seara )

Cartierul Bari Gothic, cu stradute mici, intortocheate, pare rupt de lume

La Boqueria- o piata imensa de fructe, legume, fructe de mare; ce vrei si ce nu vrei gasesti aici!

Acvariul

Piata Catalunya din centrul orasului

Casa Mila ( tot a lui Gaudi )

Casa Battlo - desi e cam stranie

Muzeul de ciocolata - pina si biletul se maninca acolo: )

Gradina zoologica ( dar e de preferat Acvarium daca nu va ajunge timpul pentru ambele )

Muzeul Picasso ( pentru parinti mai degraba )

Muzeul Rockului, daca esti pasionata

Portul

2 răspunsuri:
| AAALEXAAANDRUUUUU a răspuns:

Poftim aceasta pagina care iti arata multe locuri din barcelona http://www.tvl.ro/......elona.html

| GrumpyGirl a răspuns:

Http://www.tvl.ro/......lona.html. P.S: se scrie barcelona