| rolly14 a întrebat:

ma gandesc ca in vacanta de vara sa merg in Antarctida... ce imi recomandati sa vizitez?

33 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Stiu ca e cam putina zapada in iernile din ro, dar totusi... Alte destinatii nu iti surad?

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

GHETARI...GHETARI...GHETARI...

| Wtf9000 a răspuns:

In Antarctida? Ai terminat de vazut lumea si mai ai Antarctida? laughing Dupa aia te duci pe Luna, sau unde?

regis
| regis a răspuns:

Centrala termica. Si un psihiatru.

| hashe86 a răspuns:

Foarte bine ca ti doresti sa mergi acolo, desi nu e tocmai o zona turistica. cred ca nici macar moteluri nu auhee hee
poti sa vezi si acolo muntele nu stiu care, campia de gheata nu stiu care. organizezi o expeditie la polul sud. vezi animalele acvatice(balene, foci), pasarile, in apropierea tarmului.
daca vrei ai ce vedea, dar nu stiu cum ai putea ajunge tu acolo.
oricum bafta!winking

| hashe86 a răspuns:

Rectificare
antarctida=antarctica
arctica e la nord
scuze dar sa nu dezinformam

| kh1ss a răspuns:

Poate ai vrut sa spui antartica... ca antarctida... este doar un oras care s-a scufundat :p

| kh1ss a răspuns:

Whatever... oricum mi se pare cam trasa de coada intrebarea... adica... cu cine mergi tu pana in antarctida? si pe banii cui? adica tu la 13 ani vrei sa pleci in antarctida? da ce s-au terminat locurile de pe terra? ma rog...

| kh1ss a răspuns:

Da ce nu iti convine? mi-am spus parerea...

| kh1ss a răspuns:

Mda... nu mai intru in polemica cu tine... ca nu am cu cine... dar daca citesti raspunsurile la intrebarea asta... majoritatea te-au luat peste picior... pentru ca intrebarea este... ma rog... hai sa punem punct...

| borsec a răspuns:

Pai nu ai, ce in afara de niste ghetari nimic altceva...

| borsec a răspuns:

Or fi acolo centre de cercetare dar alea nu cred ca sunt de vizitat

| borsec a răspuns:

Mikafetizadulcica nu te-a facut nimeni nebuna, tu ne-ai cerut sa-ti recomandam ce e de vizitat in Antartica iar noi ti-am spus cu totii ca nu ai nimic de vizitat in antartica, pe langa faptul ca acolo tmperaturile nu ating mai mult de - 30 de grade nu ai nici aeroport macar e o zona doar pentru cercetare. E doar gheata acolo.

| selef a răspuns:

DACA O VEZI PE BUNICA-MEA S-O SALUTI!

| selef a răspuns:

Apropo.grabeste-te ca am auzit la televizor ca se topesc ghetarii!

| anonim a răspuns:

Crescatoria de pinguini.

| yadora a răspuns:

PESTERA ursului polar; VIZUINA vulpei polare; MARELE ACVARIU ANTARCTIC (plin cu foci, morse, ...etc)...MARELE TINUT ALB.

| NimeniCuActe a răspuns:

Draga... nu cred ca stii unde se afla Antarctida. Nu prea ai ce vizita pe acolo... dar daca vrei poti sa dai o tura pana la Polul Sud, dar nu cumva sa mori ca Sir Robert Scott tongue. Succes

| Uana_5406 a răspuns:

Te'as sfatui sa lasi Antarctida. Viziteaza Buzaulwinking.

| andi a răspuns:

Mama ce de greseli aicea, orasul scufundat ATLANTIDA, asa se numeste, sau ai vrut sa scrii ATLANTIS, vezi episoadele s. f.,

| rolly14 explică:

Stiu ca suna un pic cam aiurea dar am fost in toate tarile din europa si cateva din america... dar pur si simplu as vrea sa vad si Antarctida...si este un loc de vizitat...ca de exemplu: centrul de cercetare...acolo am auzit ca sunt toti savantii lumii si cerceteaza fel si fel de fenomene

| rolly14 explică:

Ei...nu ma faceti nebuna... dar ce este asa de rau sa vezi si alte locuri...care nu le-ai vazut niciodata pe viu ci doar la televizor

| rolly14 explică:

Stiu ca este doar gheata........si este o zona de cercetare pentru ca am cautat pe net...............si aeroport am pentru ca mai intai o sa plec in america de sud de unde iau avionul

| rolly14 explică:

Nu este gresit kh1ss...Antarctica este la polul nord... iar Antarctida este la polul sud...Atlantida este orasul care sa scufundat...chiar acum m-am uitat pe net si este corect cum am scris eu

| rolly14 explică:

Eu plec cu parintii si cu cativa prieteni de familie...deci suntem destui oameni...si chiar nu stiu ce ai in potriva tu kh1ss... daca eu vreau sa plec...nu imi spui tu mie casau terminat locurile de te terra...merg unde simt eu nevoia...si daca mai comentezi mult la mine numai de rau mai bine nu mai scrie

| rolly14 explică:

Normal ca nu imi convine...acest forum este facut pentru a raspunde la intrebari frumos si elegant...nu pentru a jigni...si puteai sa iti spui parerea intr-un mod mai civilizat...sau te doare daca incerci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzeuri si chestii din astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brrrrr. brrrrrrrr.brrrrrrrrrr.da vara nu-i canicula?

| meioana a răspuns:

...vezi sa nu se topeasca ghetarii si sa cazi in apa...
... pusi o intrebare ceva in genu... ce as putea vedea in desert? sunt multe plante?
... te-as recomnda sa vezi un doctorhappyhappy

Răspuns utilizator avertizat