| zdenix a întrebat:

Am cumpărat două bilete de avion Londra București dus întors pe data de 27 septembrie până pe 7 octombrie. Ideea este că vreau sa schimb data dar mă costă mai mult decât biletul. Idei cum aș putea rezolva aceasta problema? Compania Wizzair.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Renunti la biletul asta si iei altul. Astea sunt conditiile la low cost nu prea ai ce sa faci.

| mgtow a răspuns:

Trebuia sa alegi optiunea de anulare bilet cu restituirea sumei totale

| mihai69 a răspuns:

Păi ai spus singur cum o rezolvi: plătești taxa de modificare a biletului. Sau îți mai cumperi unul, dacă zici că e mai ieftin. Banii înapoi pe primul oricum nu-i mai vezi înapoi.
Pe viitor, dacă știi că mai pot fi situații asemănătoare, fă-ți rezervări care pot fi anulate sau mutate fără să pierzi banii plătiți. Evident, tarifele vor fi și ele altele...

| dragodana a răspuns:

Salut! Platesti 35 euro+diferenta de pret a biletului.E posibil sa te coste mai mult modificarea decat un bilet nou.
Mai poti sa dai telefon la call center-ul lor, dar te costa o poala de bani pana te rezolva pentru ca apelul e taxabil. 0900310020 1, 1 euro/minut.