| Ionut2143 a întrebat:

Vreau sa imi iau 2 bilete de avion dus-intors la compania WizzAir. Vad ca preturile se schimba de la o zi la alta. Acuma sunt cam scumpe, sa mai astept? Sau cand e bine sa imi iau? Imi trebuie pe inceputul lui august. In weekend sunt mai ieftine?

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Cat mai inainte sa iei biletele, niciodata in pragul plecarii, caci atunci sunt si mai scumpe. Oricum pretul unui bilet se schimba o data la 10 minute. Mai bine iti iei de pe acum decat mai tarziu. La wizzair ai posibilitatea sa-ti selectezi data de plecare cat si intoarcere cu pretul avantajos.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E o ruleta asta cu biletele de avion.
sunt o groaza de variabile

perioada cand cumperi
ip de la care cumperi
cookie urile pe care le ai setate
ziua pentru care cumperi

teoretic cam cu 1 luna inainte sunt cele mai ieftine... ideal cu cateva zile inainte de zbor daca nu reusesc sa umple zborul, dar asta e la risc

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Https://www.google.it/? gws_rd=ssl#q=cum+cumperi+bilet+ieftin+avion

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te-aș sfătui sa iti iei biletele cat mai repede pentru ca cu cat le iei mai repede cu atât sunt mai ieftine. Daca mai aștepți mult s-ar putea sa trebuiască sa plătești chiar de doua ori mai mult decât e acum pentru ca fiind vara lumea călătorește tot mai mult cu avionul în vacante, iar companiile profita de pe urma 'întârziaților', cerându-le preturi exorbitante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă de pe alt device, cu alta adresa IP, sa vezi minune. Eventual șterge si toate prăjiturelele.
De cate ori intri sa pândești prețul, iți arați interesul și primești o oferta majorata care sa te facă sa cumperi ACUM ca sa eviți majorarea de mâine.winking

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Cu cat vine sezonul vacantelor cu atat se scumpesc. eu mi-as lua acum.

| Popescu_Ana_2002 a răspuns:

Cel mai avantajos este să iei bilete cu exact 7 săptămâni înainte de zbor, la ora 15.