| BogdanBurek341 a întrebat:

Salut,

Am luat un bilet la wizzair dar a trebuit sa il anulez. Banii au fost returnati in contul de wizzair si nu pe cardul de credit. Am sunat la callcenter si zic ca nu se pot muta banii. Am facut reclamatie la anpc.

Oare o sa-i pot recupera? Ati mai intalnit situatii de genul? Este voba de aprox. 140 de lire straight face

Răspuns Câştigător
| Nuzicnume a răspuns:

Nu vei mai recupera
Cei de la Wizz sunt o companie low-cost și pentru anulări rețin o taxa de anulare de 293 LEI cu mai mult de 2 sapt înainte și 391LEI+ In ultimele 2 sapt
Ei rambursează in contul wizz dacă nu faci o cerere in care să le spui ca dorești pe card.

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Niciodata sa nu mai zbori cu wizz. Daca vrei low cost, ai Ryan Air si Blue Air. Eu dupa cate probleme am avut cu wizz (cu "w" mic, evident), am zis ca nu mai zbor in viata mea cu ei.