| BudapestaBudapesta a întrebat:

Am făcut plata pe un site cu PayPal. La PayPal balance și înainte de plată și acum îmi apare 0 dolari. Nedumerirea mea e că la istoric tranzacții pe telefon îmi apare PayPal JWS Americas..dar eu nu am transferat nici un dolar de pe cardul meu in contul PayPal. O alta întrebare e dacă cei de pe site dacă am făcut tranzacția prin PayPal văd și detaliile cardului de debit(al cui e cardul)? Dacă anulez tranzacția aceasta, unde îmi sunt returnați banii: in contul PayPal sau pe card?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Daca anulezi tranzactia, banii sunt mereu returnati in balanta Paypal (wallet), nu pe card.
Ii poti tu transfera ulterior pe card de acolo.

Neavand nimic in balanta (walletul Paypal) anterior, atunci in momentul cand faci o plata, banii iti sunt sustrasi de pe cont (nu chiar imediat, poate dura chiar si o zi sau 2 uneori, desi de obicei cand te uiti in aplicatia bancara vezi imediat tranzactia/plata).

Daca iti apare asta la istoric tranzacții: PayPal JWS Americas
atunci plata s-a efectuat, cum spuneam, banii sunt luati din cont, nu trebuie neaparat sa ii trimit tu din cont in balanta Paypal (desi poti si asa).

PS: cand banii sunt luati direct de pe cont, "cei carora le faci plata" vad mai multe date despre tine (inclusiv numar de cont, etc),
decat atunci cand transferi intai bani in walletul Paypal si platesti de acolo.

| BudapestaBudapesta explică (pentru NLS):

Am cumpărat de mai multe ori "credite"pe site ul iubitorilor de frumos plătind cu cardul și pentru a avea anumite facilități trebuia să optez pentru o altă plată în cauză PayPal, dar greșeala mea a fost că n am transferat nimic în PayPal ci tot cardul era vizibil cum ai spus dumneata in ultima frază...

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Daca banii erau pe paypal atunci pe paypal daca erau pe card atunci pe card!