| Valyy06 a întrebat:

Am o intrebare destul de grea:Cam in 10-12 ani as vrea sa merg intr-o excursie in Pripiat-Ucraina. Dupa explozia Centralei Atomoelectrice este un dezastru desi orasul se pastreaza asa cum e acum, nu se modifica si nu se intrezice intrarea in el ca in alte orase fantoma.Intrebarea mea este daca:La fel,dupa explozie, sunt radiatii si asadar de unde pot face rost de un echipament anti-radiatii cu tot cu masca si ce imi mai trebuie.Si cam cati kilometrii sunt de la Resita pana la Pripyat? Mai vroiam sa va intreb si cam cati bani ar trebui sa iau la mine? Va rog sa nu imi dati raspunsuri de genul:Ce cauti tu acolo? Scrieti frumos.Multumesc! Cel mai bun si sfatuitor raspuns primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ELU a răspuns:

In 10-12 ani se cam schimba situatia.masini mai rapide costume anti-radiatii mai bune. poate chiar si moneda sa se schimbe ii fiarte mult 10 ani chiar si 2 ii mult. mai gandeste-te poate o sa incerci la vara. cnuma de ajuns acolo ca costume sunt de inchiriat. multa bafta si drum bun

2 răspunsuri:
| carla2010 a răspuns:

Conform Google Maps sunt vrei 1200 si ceva de kilometri, peste 17 ore de condus cu masina

| Valyy06 explică (pentru ELU):

Mersi mult.Da, intr-o vara vreau sa ma duchappy. Sper ca sa ramana tot asa orasul...