| Tokha a întrebat:

Credeti ca Explozia de la Cernobil a fost o problema minora? Aceasta explozie ar fi sters toata Europa si acel nor radioactiv s-a extins pe toata Europa.Credeti ca oamenii nu ar trebui sa vorbeasca despre asta recent? Sa fim multumiti pentru cei care au incercat sa salveze lumea desi au murit. din 50 000 de oameni care au salvat Europa 20 000 au murit pentru ca "e mai bine sa mori in lupta cu vitejie decat sa te retragi ca un fricos de la lupta fara sa mori". 35 000 de oameni din orasul Pripiat au fost dusi in Moscova. Orasul Pripiat era aproape de Cernobil erau 3 km pana acolo.Eu zic ca ar trebui sa le multumim celor care au murit pentru a ne salva.

Răspuns Câştigător
| ioana996 a răspuns:

Sincer chiar ma bucur ca a adus aminte cineva aceasta "mica discutie". Dar totusi as dori sa te contrazic cu niste amanunte: sincer sunt de acord cu tine la acea parte unde ai sps ca ar trebui sa le multumim celor care si-au dat viata pentru noi, dar gandeste-te ca totusi nimeni nu ia obligat sa faca asta, ei au facut-o pentru patrie, pentru noi... Iar noi ca de obicei nu stim sa multumim.trist dar adevarat sad