| AlexSinca a întrebat:

Am problema mi-am cumpărat de curând un bilet de avion de curând din Marea Britanie(UK)- Romania... Problema este ca mi-am pierdut actul de identitate, am fost la consulatul din Manchester mi-a eliberat titlul de călătorie... Acuma urmează să imi fac Check-in ul si nu stiu ce trebuie sa selectez:
Imi cere tipul documentului cu care călătoresc( carte de identitate sau pasaport).
Imi mai cere serie si numar pe care nu le am.
Dată emiterii si data expirării...
Si tara emitenta se trece Uk?
Va rog sa ma ajutati!

6 răspunsuri:
| Shanti_Maha_1973 a răspuns:

Pai tipul documentului e cel care ti s-a eliberat de la consulat, si pe el trebuie sa fie un numar si o serie, si o data a emiterii, tara emitenta UK ofcourse, si cam atat! calatorie placuta, adu mi si mie fata din Manchester acasa pls happy

| wooooooooooow a răspuns:

In orice aeroport exista cabinele de consultanta a firmelor de avioane, intreaba la una din ele ce trebuie sa faci.

| mgtow a răspuns:

Faci chekingul in ziua zborului la ghiseu

| AlexSinca explică (pentru Shanti_Maha_1973):

Da dar problema este ca nu imi da seria ci doar un nr de document...
Dar putea sa o aduc cu mare drag!

| AlexSinca explică (pentru wooooooooooow):

Ok multumesc mult o sa incerc si varianta asta multumesc din nou!

| AlexSinca explică (pentru mgtow):

Da m-am gândit si la asta dar oricum s-a rezolvat... Am sunat la WizzAir si mi-au facut ei Check-in ul... Multumesc mult oricum