| Drstiny a întrebat:

Salut TPU.
Doresc sa cumpar bilet de avion cu un pasaport care expira in curand. La data plecarii mai este valabil, expira in timpul sejurului. Pâna la data plecarii am posibilitatea sa fac alt pasaport, oare am probleme la check-in.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vei avea probleme la aerport, odata ce permisul este expirat, ca vei ramane unde mergi fara posibilitatea sa-ti continui calatoria.

Fa-ti pasaport la urgenta si-n 3-4 zile il ai!

| Anonimul151 a răspuns:

Bună. Da, ai posibilitatea sa faci un pașaport. Îl poți face și dacă expira acesta. Îți faci programare pentru a face pașaportul, și în maxim 5 zile este gata.

Eu l am făcut luna trecuta, pașaportul vechi nu era expirat, și pașaportul nou a fost gata în 3 zile.