| vintageheart a întrebat:

Am si eu o rugaminte pentru voi:cine poate sa imi trimita niste articole despre un obiectiv turistic din Bosnia-Hertegovina.Am proiect la geografie si nu am nici o idee despre ce sa scriustraight face.Ms mult:*

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre Medjugorje, sau Neum de la Marea Adriatica. happy

| e m i l y a răspuns:

Zona Sarajevo, unde in 1994 s-au organizat Jocurile Olimpice de Iarna.

Medjugorje, locul unde s-a arata Fecioara Maria.

Visoko, aici oamenii pot vedea una din rarele piramide din Europa.

Jahorina, zona montana, favorabila pentru ski.

La Jajce se gasesc cascade.

Localitatea Neum: singura cu iesire la mare, tarmul avand 26 de km.

Zenica- oras inconjurat de munti (in genul Brasovului), situat pe cursul raului Bosnia.

(pentru a afla mai multe detalii, alege un nume din lista de mai sus si baga'l pe google. sper sa te ajutebig grin.)