| Matteo1234 a întrebat:

Salut, am un bullet belt (din gloante reale) si in curand o sa trebuiasca sa plec in Anglia, credeti ca pot intra in avion cu cureaua? Sau trebuie sa o tin in valiza?

Răspuns Câştigător
| PitR a răspuns:

Depinde cat de vigilent e politistul sau cat de mari sunt bullet-urile. Daca nu vrei s-o vezi in cutia aia transparenta de langa politistul de frontiera.....mai bine pune-o in valiza de cala.
Dar daca vrei sa piuie detectorul de metale...o sa fii vedeta in aeroport.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă muniția respectivă nu e neutralizată (fără material pirotehnic în ea) - nici în bagajul de cală nu ai voie cu ea.

| Wr3nch a răspuns:

Cel mai bine e sa o lasi acasa daca gloantele sunt inca folosibile. Risti sa le starnesti interesul la cei de la baza si ai sanse sa nu mai pleci nicaieri.

| Matteo1234 explică (pentru Wr3nch):

Sunt arse deja, merside sfaturi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu gloanțe reale nu poți urci în avion.