| Gabriel_Hill_1995 a întrebat:

Salut, as avea mici probleme Gen.

Intru direct in paine.

Eu ma aflu in Plopeni, vreau sa ajung in Bucuresti.

M-am uitat pe net rutele Plopeni - Pitesti Sud - Bucuresti.

In primul rand, cum imi dau seama care e trenul meu, si cum imi dau seama cand trebuie sa cobor? E prima oara cand fac o miscare de genul

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai, in orice gara exista o lista cu plecarile. iti zice nr trenului, linia de la care pleaca...

unde cobori? Pai te uiti pe geam si vezi in ce gara ai ajuns. Ma indoiesc ca ai sa ratezi Bucurestiul totusi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde e Plopeni asta? Invata sa te exprimi mai coerent.
E cumva vreun oras mare si cunoscut? Mentioneaza si judetul neaparat cand nu e nici vorba de asa ceva.
Eu ma gandeam ca ar fi din Prahova si ai scris Pitesti in loc de Ploiesti Sud (gara). Si asa ar avea sens. Deci ai bagat cititorii in ceata maxim, ai noroc ca eu ma mai pricep la ce tine de trenuri si am intuit ce voiai sa scrii de fapt altfel nu te ajuta nici naiba.

Pe sectia asta de linie ferata nu opereaza CFR. E un operator privat (TFC). Uita-te la programul de mers pe site-ul asta:
https://www.transferoviarcalatori.ro/

Cand ajungi la Ploiesti e posibil sa ai legatura imediata tot la trenurile acestui operator pentru a merge la Bucuresti, ori te uiti pe programul de mers al trenurilor CFR.