| Maria_9329 a întrebat:

As vrea sa ii fac prietenului o surpriza si sa plecam undeva, intr-un citybreak. Nu am un buget prea mare si ma gandesc sa ne organizam pe cont propriu.Stiti site-uri care iti dau ponturi ieftine cu bilete si cazare? Stiu ca pot verifica biletele de avion pe siteurile companiei de zbor, dar exista vreun site care sa iti arate cele mai mici preturi la bilete dintr-o luna anume?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vola.ro
Scrii ce vrei, data dus, întors. număr de persoane.
airbnb cazare.

| mihai69 a răspuns:

Pe amfostacolo.ro poți să pui la rubrica numită „Ce îmi recomandați" orice întrebare legată de turism și vei primi răspunsuri de la utilizatorii care cunosc ceea ce vrei tu să afli.
===
PS vola.ro e un jaf. Vrei bilete ieftine la zboruri low-cost (sau chiar de linie)? Abonează-te la newsletter-ele companiilor care te interesează.

| esir01 a răspuns:

Poti incerca pe site-uri precum skyscanner, momondo sau direct pe wizzair, ryanair. Ideea e sa cauti operatori low cost si sa iti alegi din destinatiile lor iar daca iei din timp poti gasi la bilete de avion la preturi super bune.

| plantezridichi a răspuns:

Caută zboruri cu skyscanner (îți recomand mai degrabă aplicația, nu site-ul). Eu am călătorit toată vara in America cu niste prețuri incredibil de ieftine. Și referitor la cazare sa folosești AirBnB (aplicația). Practic lumea își listează acolo proprietăți, apartamente in regim hotelier. Foarte fain. Eu am stat in case de lux tot când am călătorit în America cu pretul pe care l-aș fi dat pe o camera mediocră la un hotel

| anasimina a răspuns:

Buna. Pe site-ul celor de triphunter sunt oferte foarte ieftine deja create, mai ales pentru city break. De asemenea am vazut ca pe veltravel au oferte foarte bune, mai ales acum in perioada ianuarie-martie cand e extra-sezon in toata Europa. Iar skyscanner e cel mai bun pentru a depista combinatiile de zbor cele mai ieftine. Succes!