| HappySadness a întrebat:

Ca sa intrii in San Marino si in Vatican iti trebuie pasaport? Merg la luna viitoare in Italia si vreau sa vizitez si tarile astea, dar problema e ca eu am pasaport (sunt minor big grin) iar mama merge doar cu buletinul. Va rog ajutati-ma ca va dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| maryanu a răspuns:

Nu te intreaba nimeni nimic, nici de viza, nici de pasaport, nici de CI. Daca ai ajuns in Italia, automat ai dreptul sa intri la Vatican si San Marino.

3 răspunsuri:
| Adlene a răspuns:

Intr-adevar, nu iti trebuie pasaport, numai ca la intrare o sa fi controlat la fel ca pe aeroport: nu ai voie cu obiecte ascutite. Calatorie placuta, o sa ai multe locuri frumoase de vizitat!

| Madalinamadamadalina a răspuns:

Daca mergi in Italia ai nevoie de pasaport sau de o declaratie de la notar in care tatal tau e de acord ca mama ta sa te ia in Italia

| mitzacbr a răspuns:

In vatican nu te lasa sa intri iar in San Marino nu stiu ca nu am fost.