| danypetrea90 a întrebat:

cine stie daca pot trece granita in Italia Bulgaria cu copie de pe buletin? raspundeti doar daca stiti sigur, dau funda. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nici dacă e o copie legalizată nu poți. În cazul că vii cu alt mijloc de transport dinspre Italia spre România, Ar trebui să vii prin Slovenia, Ungaria (țări Schengen, fără control pașapoarte) iar la intrarea în țară vei fi oprit până la verificarea identității în sistemul informatic de evidență a persoanelor. Deci poți intra fără acte în țară, dacă ești cetățean român.
Sau, ai putea merge la o ambasadă sau consulat în țara de origine și să soliciți un document de călătorie temporar.

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu poti.Iti trebuie originalul. Musai!

| Hapa_Vasy_1988 a răspuns:

Nu poti ai nevoie de original

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Nu se poate trece granita cu copii ale actelor doar cu originalul asta stiu ca a mai incercat cineva si nu s-a putut

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod sigur nu poti, trebuie sa ai actul original, respectiv carte de identitate sau pasaport.

| danypetrea90 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri. happy