| adrian_5886 a întrebat:

urgent! Am 15 ani,si vreau sa merg in Bulgaria insotit de un parinte, am buletin, dar pot trece granita?

Răspuns Câştigător
| Alpar_Csiki_1995 a răspuns:

Poti doar daca mergi la un notar sa faci o hartie prin care celalat parinte isi da acordul ca tu sa iesi din tara.

3 răspunsuri:
| adrian_5886 explică:

As vrea sa plec la 8, dar notarii deschid la 9-10..deci e cam nasol. Ms oricum.

| adrian_5886 explică:

Pentru cei in aceeasi situatie..luati parintele de manuta, si 25 de lei si mergeti la un notar public. dureaza 5 minute pentru a face o declaratie.

| max28 a răspuns:

Nu-mai-poti-pana-la-18-ani-iti-trebuie-pasaport-daca-til-faci-dureaza-2-ore-pe-un-an-si-2-saptamani-pe-5ani-costuri-la-ala-de-1-an-intre200lei.250lei-ala-de5ani.250lei-300lei...fundabig grin