| mall a întrebat:

Daca am 12 imi trebuie pasaport sau ceva pentru a pleca in Austria? happy Astept un raspuns rapid! happy
Primul raspuns corect primeste FUNDA si VOT!

14 răspunsuri:
| AmELiA100000 a răspuns:

Da.

| MuchMore a răspuns:

Dada...ai nevoie de pasaport pana cand iti faci buletin (14 ani)... dupa aceea o sa fie nevoie doar de o imputernicire facuta la notar. happy

| panther2007 a răspuns:

In mod normal da iti trebuie pasaport si asta pentru ca nu deti o carte de identitate, plus de asta iti mai trebuie si semnatura parintilor asta in cazul in care nu te insoteste unu din ei!

| NimicImposibil a răspuns:

Trebuie pasaport hai funda

| alexs99 a răspuns:

Pentru a calatori intr-o tara straina trebuie sa ai pasaport, deci iti trebuie si pentru a pleca in Austria.

| onasis1961 a răspuns:

Neavand carte de identitate trebui sa ai pasaport si trebuie sa mergi cu ambi parinti sau daca mergi cu unul procura de la notar.

| Marian_8129 a răspuns:

Trebuie neaparat Pasaport, iar de la parinti semnaturi (procura)! fundita!

| LauraEU a răspuns:

Da, iti trebuie pasaport happy Si eu am 12 ani si cand am venit aici in Belgia mi-a trebuitwinking

| relax3 a răspuns:

Iti trebuie pasaport numai daca te duci cu parintii iar daca te duci cu altcineva iti trebuie procura pe acel om si pasaport funda?

| XchargeX a răspuns:

Mai demult era o lege! Ca sa iesi din tara ai nevoie de Passaport. Si tot asa e

| Juliet10 a răspuns:

Nu... mergi acolo si te lasa sa intri in avion si fara bilet...

| timisoara a răspuns:

Iti trebuie pasaport. Daca pleci cu altcineva in afara de neamuri de gradul 1, vei avea nevoie de foaie de la notar, in care parintii tai sunt de acord sa te lase sa pleci cu altcineva intr-o alta tara.Aceea hartie costa cam 50 lei, depinde din ce oras esti. Funda?

| Kate99 a răspuns:

Deoarece Austria face parte din ue, o poti vizita doar cu actul de identitate. In caz ca nu ai asa ceva, iti trebuie pasaport. Dar ai grija sa fie valabil.winking
Sper ca te-am ajutat.
Funda si vot? happy

| mimiwewem a răspuns:

Da,îți trebuie pașaport.