| ionnik a întrebat:

Stiti cumva daca iti trebuie pasaport ca sa mergi in italia pe traseul ungaria-austria-italia? vr sa plec si am auzit ca cica ar trebui, dar nu cred, deoarece st tari integrate in U.E.astept raspuns rapid

11 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Sepoate merge cu buletinul fara nici o problema, decurand am fost an Germania si la granita vamesii mi-au solicitat buletinul.

| Leea1234 a răspuns:

Sigur nu iti trebuie! si din tarile pe care le-ai enumerat mai sus, doar in ungaria, e posibil, sa iti ceara vreun document, in rest treci ca pe bulevard, prin vami! sa ai buletinul cu tine, si sa nu ai mai mult de un cartus de tigari, si 2 litri de alcool, ca iti poate crea probleme (nu foarte mari!)drum bun!

| covexrobu a răspuns:

Nu iti trebuie eu am fost acum 2-3 saptamani in ungaria si la granita mi-au cerut actele mele si ale masini. Le-am dat buletinul permisul si talonul cu asigurarea s-a uitat la ea vamesul romana pe urma cea din ungaria ca era femeie si la revedere nu sta nimeni sa te tina acolo. presupun ca asa este si mai departe nu am fost mai departe de atat. Dar nu cred ca iti trebuie.

Răspuns utilizator avertizat
| domidoc a răspuns:

Doar cartea de identitate si actele masinii. E bine sa ai si asigurare de sanatate. Cea mai ieftina e de la casa judeteana de asigurari de sanatate.Acopera doar urgentele si o obtii[teoretic]in cateva zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ati trebuie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

An italia inca mai cer pasaportul! un prietren a venit in 20 decembrie acasa, si inca ai mai cere pasaportul! crede ca mai sunt si moldoveni infiltrati printre rom!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nevoie de pasaport

| iuliana21 a răspuns:

100% nu iti trebuie

| bubukid a răspuns:

Nu iti trebuie...am trecut cu buletinul big grin

| alexandra_1780 a răspuns:

Poti merge cu buletinul.doar in cazul in care ai sub 18 ani iti trebuie imputernicire de la ambii parinti