| CristiB93 a întrebat:

Salut.Este in regula luna lui Iulie in ce priveste vacanțele având în vedere situația cu virusul? Ma gândeam sa merg la Bușteni. Ar fi ceva probleme pe acolo sau sa merg linistit?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Mergi linistit. Ieri m-am intors eu de la Busteni. Sunt anumite restrictii dar in rest e bine. Restaurantele fara terase sunt inchise. La telecabina, maximul de persoane acceptat este de 9. Deci mergi mai devreme daca ai de gand sa urci pe platoul Bucegi.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Problema e ca probabil nu deschid restaurantele, deci poti manca doar la terase sau daca iti faci singur. In rest e ok.

| Violleta2022 a răspuns:

Numarul cazurilor de infectii creste de la o zi la alta, iar tu te gandesti sa te duci in vacanta?

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am fost si eu, de vineri pana ieri. Care e problema daca respecti regulile?