| D4riu5 a întrebat:

Imi poate explica şi mie cineva in ce constă check-in şi check-out-ul la un hotel? Am rezervate 4 nopţi şi sunt nelămurit. Gen check-in se face in prima zi la sosire şi check-out in ultima zii când părăsesc hotelul?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exact cum zici tu. la check in primesti cheia, la check out dai inapoi cheia si platesti

2 răspunsuri:
| Anonimboy18 a răspuns:

Ceva de genul cum ai zis tu doar ca nu zile ci ore de exemplu ai check in la ora 2 iar pana atunci daca a fost cineva inaintea ta cazat in acea camera trebuie sa plece inainte si camera sa fie curatata si pregatita

| sierra1 a răspuns:

Check-in - intrearea în cameră (cazarea)
check-out - predarea camerei la plecare (dez...cazare dacă vrei)