| yookyM a întrebat:

Imi puteti spune, va rog, daca exista vreun site sau program (exceptand programele pentru elevi si studenti) pentru schimb de experienta in scop turistic? Cu alte cuvinte, sa poti primi/gazdui turisti straini ce vor sa viziteze Romania si sa le fi ghid, urmand ca apoi si ei sa te primeasca in tara lor? Multumesc!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Sunt destule; un prim exemplu: coachsurfing.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Coachsurfing este excelent. Eu am gazduit deja de 7 ori si am fost gazduita de trei ori. Am prieteni foarte buni printre cei pe care i-am gazduit si printre fostele gazde.