| anonim_4396 a întrebat:

La noi in Romania, in ce orase sunt cei mai multi studenti straini si la ce facultati?
Cati studenti straini sunt in tara si din ce tari sunt?

Răspuns Câştigător
| Daniell7 a răspuns:

In Romania, aproximativ 14.000 de studenti fac facultatea, masteratul sau doctoratul. Universitatile cele mai cautate de studentii straini sunt cele de Medicina si Farmacie din Bucuresti, Iasi, Cluj si Timisoara. Cei mai multi vin din tari precum: Israel, Franta, Tunisia si Grecia.

2 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Nu stiu sa dau cifre exacte dar in constanta la mine sunt foarte multi elevi straini...mai ales la medicina si farmacie

| Zedge a răspuns:

In cifre nu stiu sa-ti spun dar stiu ca exista concentrari de stundenti straini in Iasi, Cluj, Timisoara, Bucuresti si Tg-Mures la medicina, sunt din Mures si sunt multi negri aici care sunt studenti la medicina vin sa faca facultatea aici pentru ca e mult mai ieftina decat in tarile din vest (Anglia, Franta, Danemarca, etc), si nu numai negri si studenti de prin occident.