| Stanciu_Allex_1991 a întrebat:

Salut. In ianuarie plec cu sotia si copilul de 2 ani in Republica Dominicana din Bucuresti cu escala de 7 ore jumatate in Paris! Ce imi recomandati sa fac in timpul escalei avand in vedere ca cel mic are nevoie sa doarma si noi sa ne odihnim pentru un zbor de 9 ore jumatate? Sa luam camera la hotel, sunt locuri special amenajate unde putem sta?

Răspuns Câştigător
| iulia0514 a răspuns:

Categoric camera la hotel! Asa puteți face un dus și sa va și odihniți la fel și copilu!

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Exista camere in care puteti sa va odihniti.

Si oricum daca stai sa te gandesti, cam 30 de minute dureaza iesirea, cam o ora dureaza imbarcarea. Practic ai cam 5 ore sa vizitezi aeroportul si alte chestii de genul acesta.

Cel mai simplu este sa va bagati un pic la un lounge si sa dormiti pe avion intre Paris si Republica Dominicana mai bine.

| Vântulalb a răspuns:

Cu copil mic, cum spune Iulia, camera la hotel. Sunt care dau pentru tranzit cateva ore. Cauta din timp.