| 00000000000000000000111111111122222222223333333333 a întrebat:

Salut.merg cu avionul wizz air.am facut check in cu bagaj de mana mic dimensiunile fiind 42 35 25.bagajul nu depaseste 10 kg.insa depaseste cm are 52 35 25. oare trebuie platit sau trebuie facut alt chek in.si cat trebuie platit daca trebuie.va rog ajutati-ma.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Marimea locul pentru bagajele de mana este pre-definit, de obicei fiind locas inchis.
Apasa-i capetele, sa intre in marimea admisa.
Daca nu, ia o sacosa mai mica sau arunca din continut, pana ce va fi corespunzator.

| Violleta2022 a răspuns:

Cum bagajul are 10 cm peste masura sablonului de adminie, in care ti se va baga bagajul, il vor trimite la cala si te vor pune sa platesti bagajul de cala.
Trebuie sa intelgi ca avionul nu-i autocar! Aici ai o masura fixa pe care nu poti sa o depasesti, pentru ca te vor pune sa o platetsi greutatea integrala!
Cumpara-ti o geanta de mica mai mica!

| ursulam77 a răspuns:

Avionul wizz air a fost refuzata imbarcarea... vreau sa cer despagubire cu ajutorul firmei Flight refund. Stiti ceva in legatura cu drepturila pasagerului?