Întrebare recomandată | Lukas1994 a întrebat:

Salut, saptamana viitoare sunt in concediu. Vreau sa calatoresc singur de nebun o zi sau doua prin Romania, ce sugestii aveti pentru un buget limitat?

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Mergi la munte, e foarte frumos! nu stiu in ce zona stai deci pentru buget limitat poti alege cateva din cele mai apropiate statiuni.

| Lukas1994 explică (pentru justanotheruser99):

Maxim 500-600 lei, nu vreau la vreo statiune, hotel etc. Vreau sa explorez, sa vad locuri noi. Serviciul si Bucurestiul m-a dat peste cap si vreau sa dau tirajul pentru putin timp.

| Lukas1994 explică (pentru Lukas1994):

M-au* dat peste cap

4 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Ai putea opta pentru o pensiune si muntele ramane o posibila varianta. PS: nu te speria ca ai cheltui foarte multi bani deoarece prin munți nu sunt magazine la tot pasul, iar de multe ori cazarea include si masa, deci daca mergi cu masina nu ai nevoie de bani in plus doar pentru benzina.

| Petru1123 a răspuns:

Pleaca de la Bucuresti, spre transfagarasan, cheile turzii, maramures si inapoi si s-a cam terminat ziua.