| theRizzler9 a întrebat:

Salut! sunt minor de 16 ani,pot călători cu microbuzul din constanta in botoșani de unul singur, daca da, ce acte îmi va trebui ca sa călătoresc?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti. Iti trebuie bilet.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poti, ca-i cursa interna (in interiorul tarii), trebuindu-ti un act de identitate la tine, carnetul de elev si biletul de calatorie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poți.
In teorie nu ai nevoie de niciun act în afara de bilet. Însă mereu trebuie sa ai la tine cartea se identitate așa că idee.

| Furnicuta000 a răspuns:

Sunt copii de 5 ani care merg singuri cu avionul pe continente diferite si tu intrebi daca poti sa mergi cu microbuzul pana in botosani la 16 ani? Pe sofer il intereseaza sa iti ia banii pe bilet nu sa te dea jos ca nu ai 18 ani

| Negroo a răspuns:

Pentru calatorie, biletul.
Pentru orice alta situatie aparuta pe traseu, trebuie sa ai CI la tine.