Întrebare recomandată | Gaby212 a întrebat:

Sunt un mare pasionat de drumetii si alpinism.Acum cateva zile am fost cu un prieten experimentat pe Ceahlau.Am reusit sa ajungem pana pe la jumatatea drumului spre Vf. Toaca,dar am coborat din cauza ca era prea multa ceata si incepuse sa picure.
Peste cateva zile urmeaza sa reluam traseul, sperand ca vremea va tine cu noi happy

Intrebarea este: stiti o sursa sigura se unde sa aflam prognoza meteo pe urmatoarele 5 zile? Am verificat 5 site-uri si toate-s diferite.Ba ca ploua,ba ca-i soare...
As fi intrebat la statia meteo locala, dar am auzit ca s-a inchis si nu mai lucreaza numeni acolo.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Prognoza la peste 48 de ore e practic imposibil de stabilit cert.
În rest, am mers pe accuweather.com și a fost bine.

2 răspunsuri:
| Gaby212 explică (pentru mihai69):

Multumesc frumos!
Ai dreptate, am mai discutat cu altcineva si mi-a spus acelasi lucru.
Sper ca va aparea curand soarele... Dupa ploaie apare de obicei ceata si nu se vede bine.

| Aasdfghj a răspuns:

Eu stiu ca pe munte vremea este schimbatoare. Cred ca este destul de greu sa verifici prognoza pe o durata atat de mare. Cel mai bine ar fi sa te pregatesti pentru orice vreme pe munte.