| 14anonima14 a întrebat:

Hey! Plec duminica intr-o tabara la Maramures(6 zile) si daca ne luam dupa prognoza meteo va ploua. Ma puteti ajuta cu o lista care sa contina lucrurile necesare pentru tabara? Multumesc!☺

Răspuns Câştigător
| Donutssss a răspuns:

In primul rand sa ai chestiile basic:
- lenjerie de corp
- tricouri (cate unul pentru fiecare zi, cel putin)
- pantaloni scurti/lungi
- niste bluze, inclusiv flanele
- pantofi comozi (sa ai si de schimb, avand in vedere ca probabil se vor uda)
- obiecte de igiena (periuta de dinti, pasta, sampon, gel de dus, orice mai folosesti tu)
- pentru ploaie: pelerina, o geaca mai grosuta in caz ca e si frig
Si in functie de activitatile din tabara - daca e la munte si faceti drumetii sau pur si simplu diferite activitati, poate ti-ar prinde bine o lanterna, sticla de apa pe care sa o umpli din nou apoi, cate ceva de rontait intre mese.
Si nu uita de incarcator de telefon, casti, poate un pachet de carti sau un joc gen activity daca mai incap in bagaj (avand in vedere ca ploua, poate o sa aveti mult timp de petrecut inauntru).

| 14anonima14 explică (pentru Donutssss):

Multumesc mult! Mi-am facut si eu o lista, dar mi-a folosit mult si a ta deoarece as fi uitat niste lucruri! Ms!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe langa ce s-a mentionat nu uita sa iei niste bani pentru suveniruri, umbrela si sosete.