| Galan_Marius_2000 a întrebat:

am nevoie de un sfat.Anul acesta vreau sa dorm o noapte cu cortul la mare. Unde as putea sa campez,fara taxe, pe la mare?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fara taxe, doar in curtea cuiva, fiindca in zonele amenajate pentru camping, se plateste.

| mihai69 a răspuns:

Legal, nicăieri.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu ai unde sa pui cortul fara sa platesti dar sa stii ca taxele nu sunt atat de mari. Mai bine platesti cativa lei pe zi decat o eventuala amenda.

| cristi202 a răspuns:

Daca nu ploua, trebuie neapărat să instalezi cortul? La mare poți dormi doar pe o saltea pe plaja. Am dat de un cuplu într-o dimineață la prima ora cînd am ieșit cu soția pe plaja, dormeau duși pe o saltea imensa, și era clar că își petrecuseră întreaga noapte acolo.