| BountyLoverXD a întrebat:

Cine a fost in Italia, spuneti-mi, se vorbeste si engleza?

Răspuns Câştigător
| consiliervacante a răspuns:

In Italia se vorbeste engleza doar in hotelurile care apartin lanturilor internationale - Hilton, Marriott, in birourile de info pentru turisti, in marile muzee, in mediul universitar etc. Italienii nu le au absolut deloc cu limbile straine.

7 răspunsuri:
| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

◕ Eu nu am auzit, dar probabil depinde de locul unde mergi.

| walt a răspuns:

Se vorbeste si romana. laughing la cati romani sunt o sa ramai mirata rolling on the floor
da si engleza

| seby112 a răspuns:

Se vorbeste si engleza dar nu foarte mult fundita te rog.

| Hohenheim a răspuns:

Eu sunt in Italia si nu, nu se vorbeste.
Se invata la scoala Engleza dar majoritatea italienilor sunt 'bata'.

| ClaraB a răspuns:

Nu se vorbeste. Cei mai multi habar n-au o boaba.
Mie mi s-a intamplat chiar in aeroport, m-au oprit 2 politisti si habar n-au avut sa-mi explice ce vroiau.

| Lilia2621 a răspuns:

Sigur ca da, aproape in toate partile lumii se vorbeste engleza, mai ales in Europa. Si sunt o multime de persoane in Italia care nu vorbesc italiana ci engleza. Eu personal nu am fost in Italia, dar sunt in Spania, si aici aproape cu toti prietenii mei vorbesc in engleza. In scoala (profesorii), pe strada, la magazine-toti vorbesc engleza.In Italia e acelasi lucru. Apropo, am o prietena chinezoaica, care din Spania s-a dus in Italia pe citeva luni, si cu toti prietenii vorbeste engleza caci italiana nu o cunoaste.

| BountyLoverXD explică:

Mersi la toti, toti meritati funda, dar dau la ultima pentru ca eu sunt mai mult interesata de hoteluri si din astea, mersi oricum la toti happy