| Zenqez a întrebat:

Ce limba se vorbeste in California? NU-MI SPUNETI CA ENGLEZA! O SA MORRRRR (primul ia fundita)

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Engleza americană. Ai grija sa nu mori cand auzi ca se vorbeste engleza.

| Violleta2022 a răspuns:

In toata America se vorbeste ENGLEZA si cum california este un stat in America, apai da, se vorebste ENGLEZA!

| Violleta2022 a răspuns:

Spaniola nu este limba oficiala a Americii, aia se vorbeste acasa, asa cum vorbesc toti emigrantii, fiecare limba materna.

De altfel se vorbesc toate limbile pamantului acolo, ca-s destui emigranti, ca si-n Australia ori Canada, desii in toate aceste 3 tari limba oficiala este ENGLEZA

| cristimihailov a răspuns:

Engleza si spaniola in principal

| Goete a răspuns:

Daca nu ai cultura generala ar trebui sa inveti despre motoarele de cautare unde pui intrebari si obtii raspunsul imediat si fara sa te faci de ras.
De exemplu pe motorul de cautare al Microsoftului:
www.bing.com
iti apare o fereastra in care scrii:
ce limba se vorbeste in california
si iti da imediat rezultatul. Fara sa rada nimeni de tine

| ReddY25 a răspuns:

Frizona

Răspuns utilizator avertizat
| iulia0514 a răspuns:

În California limba oficiala este engleza!

| MihaiSpeedster a răspuns:

Californeză.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

rolling on the floor asta am vrut sa zic si eu

| dinozaurulajutator a răspuns:

Spaniola dar nu e limba oficiala

| CristiVTMtkok a răspuns:

Ba din câte știu eu engleza și spaniola da cred mai mult engleza ca pana la urma e în USA deci na...