| mari9999 a întrebat:

de ceva vreme comand de pe aliexpress, nu am avut probleme pana acum, doar cu coada de la Vama... dar acum 2 zile am gasit 3 colete in cutia postala, imi poate spune cineva cum am reusit sa comand fara sa mai treaca prin vama?

3 răspunsuri:
| BigShopRomania a răspuns:

Nu cred ca se poate trece ceva dintr-o anumita in tara in alta fara control. Cred.

| MihaelaDart a răspuns:

Daca pachetele sunt mai mici se poate sa fie trimise direct acasa, cu toate ca acestea trec inainte prin postul vamal pentru control, trebuie sa aiba pe pachet timbrul destinat controlului vamal. Si eu avusem acum multi ani un pachet comandat din America venit direct la cutia postala.

| marcflo a răspuns:

Stiu ca mai ai o multime de intrebari despre Aliexpress;) Intra si tu intr-un grup de Aliexpress pe Facebook si sa vezi acolo ce raspunsuri primesti de la oamenii care au deja sute de comenzi pe Ali;)
https://www.facebook.com/groups/383887408333708/