| iCappy a întrebat:

De exemplu, sunt cu un prieten si merg in excursie si vrem sa ne cazam la un hotel, si suntem minori, nu se poate dar daca vorbesc cu un parinte de al meu sa vorbeasca cu cea de la receptie, se poate rezolva?

Răspuns Câştigător
| Alexul99 a răspuns:

Probabil ca in marile hoteluri cu o reputatie nu va vor primi asa usor, dar in cele ieftine nici nu vor sta pe ganduri, daca ai buletinul il dai, daca nu, nu ii dai nimic, decat o semnatura.
Cel mai usor este in cazul pensiunilor si a hotelurilor mai mici.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De vorbit poate vorbi dar degeaba daca nu e acolo sa dea o semnatura... poate pe la vreo pensiune

| Mihalache_Stefania_1980 a răspuns:

Nu! Nu se poate! Pentru ca daca tu patesti ceva sau dispari ei trebuie sa raspunda de tine, asa ca, din pacate nu! Imi pare rau.