| GalwayGirl a întrebat:

Marti sau miercuri mi s-a trimis un colet prin Posta Romana, nu trebuia sa ajunga pana acum?
Distanta este aprox. de 200 km.
Pot verifica unde se afla acum?

4 răspunsuri:
| Anonim_4653 a răspuns:

Dureaza cam 4 zile lucratoare pana ajunge.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intr o zi? pai ce crezi sa sunt curieri?
la posta romana dureaza si o saptamana

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu ar fi avut cum să ajungă așa repede. Ei nu sunt atât de prompți. Probabil, mâine (cel târziu, luni) vei primi avizul în cutia poștală.
Nu cred că la Poșta Română să se poată verifica statutul coletului prin introducerea numărului de transport. Știu că au un serviciu special Track&Trace, dar acesta e valabil doar pentru coletele internaționale, nu și pentru cele interne.

| Ketch a răspuns:

La poșta română poți aștepta până la o săptămână să îți fie livrat coletul.