| Valentin1 a întrebat:

Vreau,impreuna cu familia, sa merg in Germania. Locuiesc in Arad si am intrebarea : Cat m-ar costa 4 bilete pana in aeroportul din Berlin (2 copii 2 adulti),plecarea fiind din Timisoara banuiesc. Putine detalii, va rog happy O zi interesanta pe la voi!

Răspuns Câştigător
| Alice85 a răspuns:

Pret aproximativ 100 lei/persoana, trebuie sa verifici daca sunt incluse bagajele sau daca se platesc separat. Pretul depinde de data plecarii, data intoarcerii, varsta copiilor si data rezervarii biletelor. Daca iei biletele dus-intors e mai ieftin decat separat dus si separat intors. Ryanair e o companie lowcost si are zboruri directe din Timisoara catre Berlin. Poti sa verifici preturile pe https://www.skyscanner.ro, aici sunt majoritatea agentiilor de bilete.

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi poți căuta o agenție ori pe internet ori în orașul tău și să întrebi acolo. Depinde și de perioada în care vreți să plecați. În unele perioade ale anului biletele sunt mai scumpe.
https://www.vola.ro/......erlin-BER/

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Suna direct la aeroport si intreaba acolo e cel mai simplu da-i incolo pe aia cu agentia de turism. Prima oara suna la aeroport

| Phini a răspuns:

In primul rand nu ai spus cu ce linie aeriana vrei sa zbori.
In al 2-lea rand nu ai spus la ce clasa vrei sa calatoresti... in al 3-lea rand nu ai zis perioada in care vrei sa pleci..de sarbatori poate sa fie mai ieftin sau mai scump biletu... cel mai bine vezi pe net. vrei sa pleci dar nu iti faci un plan de dinainte. zi faina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intri pe un agregator de bilete de avion si cauti tot ce ai nevoie acolo

https://www.skyscanner.ro/
https://www.vola.ro/

Si nu asculta personaje care iti spun sa suni la aeroport ca nu aeroportul se ocupa cu biletel de avion

| goguPatent a răspuns (pentru CatalinVictor1985):

Daca nu ai fost niciodata cu avionul de ce ii dai omului sfaturi eronate? Ce legatura are aeroportul cu bilete de avion vandute de companiile aeriere. O sa ii rada in nas aia la aeroport daca face ce ii zici tu

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru goguPatent):

De unde stii tu ma daca am fost sau nu cu avionul. Eu cred ca tu faci parte din industria turismului si esti prea nesimtit incat sa spui ca am dat eu sfaturi eronate. L-am sfatuit sa sune si atat ala nu e sfat eronat bai asta din industria turisamului. Ai sarit repede in sus cand ai auzit sa lase industria turismului

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Pentru userii sunt serios si celalalt care spune ca dau sfaturi eronate mai cititi aici si dupa sa mai vorbiti

E-mail-ul de confirmare a biletului este generat automat. După ce plata (prin card de credit sau transfer bancar) a fost finalizată, pe adresa de e-mail furnizată este trimis biletul electronic. Detaliile de rezervare pentru rezervările la companii aeriene de linie, pot fi verificate la link-ul "Verifică rezervarea".

Pentru verificarea detaliilor petru rezervările de zbor low-cost sunați la Serviciul Clienți la numărul 031 100 3759.

| goguPatent a răspuns (pentru CatalinVictor1985):

Simplu, daca mergeai vreodata cu avionul stiai ca aeroportul nu are nicio legatura cu achizitia biletelor de avion. Daca urasti asa mult agentiile de turism cumperi bilete de la companiile aeriene (NU DE LA AEROPORT ca nu de acolo se iau bilete.)

Aaaaa si ca sa fii penibil pana la capat tocmai ce ai dat copy paste la o raspunsul de pe pagina unei agentii de turism.

https://www.esky.ro/......t-rezervat

Frate daca nu va pricepeti, nu mai dati sfaturi aiurea ca nu ajutati pe nimeni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

CatalinVictor1985

Avand in vedere ca mi ai dat ignore... nu am cum sa iti raspund, da gandeste si tu inainte sa scrii. Initial il pui pe om sa caute bilete de avion la aeroport, apoi dai copy paste uri numai tu stii de unde, numere de telefon de la vreo agentie de turism sau companie aeriana low cost. Te cam bulverseaza subiectul.

| Valentin1 explică:

Va multumesc foarte mult pentru ca mi-ati acordat putin timp, sincer nu ma asteptam sa primesc atatea raspunsuri! Imi cer scuze pentru detaliile mele eronate, dar acum, cu ajutorul dumneavoastra, m-am descurcat. Un weekend fain sa aveti!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Valentin1):

Pai spune ne si noua cum te ai descurcat... ai sunat la aeroport cum ti a zic cineva in mod eronat si amuzant pe aici?

| Valentin1 explică (pentru suntserios):

Helll no. Sincer, am fumat 2, si am inceput sa caut pe site-urile recomandate de dumneavoastra. Am gasit toate nelamuririle. Sincer, fara suparare pentru cel care a zis de sunat la aeroport, dar aveti dreptate in privinta lui. Pace!

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Eu am spus sa sune acolo la aeroport sa intrebe nu sa caute. Dar tu nu mai vorbi ca am fost cu avionul si nu am luat nici un bilet de la agentii de turism asta sa fie clar si pentru tine si pentru desteptul celelalt. Eu daca vreau sa plec fara agentii de turism si ma interesez de bilet sunand. Acolo am dat copy paste ca sa vada desteptu celalalt nu am gresit cu nimic si nici nu am dat sfat eronat

suntserios
| suntserios a răspuns:

CatalinVictor1985

Nu mai stii cum sa te razgandesti. Esti total pe langa subiect si te ai panicat tare