| John_Williams_1969 a întrebat:

Vreau sa plec la mare cu niste prieteni,problema e urmatoarea:daca vreau sa merg cu trenul, trebuie sa cumpar biletele din timp?(pentru a prinde locuri "pe scaun")

Răspuns Câştigător
| xButterflyxX a răspuns:

Buna! Daca stii exact data in care vei pleca la mare, ar fi mai bine sa iti iei biletele din timp daca vrei sa prinzi loc. E o perioada mai aglomerata si nu se suplimenteaza mereu vagoanele. Oricum, in cazul in care nu prinzi loc la clasa a II-a, poti lua bilete si la clasa I ( ca alternativa ).

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E bine sa-ti iei biletul din timp. Am avut ocazia sa merg in picioare datorita faptului ca nu am gasit loc.

| Lioana a răspuns:

Iti recomand sa iei bilete cu anticipatie. Sunt mai ieftine daca le iei din timp si esti sigur ca vei avea loc. La vagoanele cuseta doar asa ai sanse sa gasesti bilete. In ultimul moment doar la clasa a 2-a mai gasesti, daca gasesti.

| MrAlex98 a răspuns:

Dacă nu mai sunt locuri disponibile nu poti avea bilet pe acel tren. poti achiziționa biletul oricând.

| darrio2007 a răspuns (pentru MrAlex98):

Nu ai mers niciodata cu bilet dar fara loc? Eu veneam de la Brasov pana la Buzau in picioare, din cauza aglomeratiei, cand veneau studentii(gratuit) acasa. Pana am inceput sa iau bilet de luni pentru vineri seara cand aveam trenul.

| MrAlex98 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu am pățit'o.

| halloweenn65 a răspuns:

Nu, biletele le cumperi pe loc. Daca vrei sa prinzi locuri bune, tot ce trebuie sa faci e ori sa ajungi cu 30 min mai devreme la gara ori dupa ce iei biletele sa te urci imediat in tren. happy