| Bobby711 a întrebat:

Vreau sa merg cu trenul si nu mai sunt locuri disponibile(pe scaun). Online nu ma lasa sa cumpar bilet. Daca ma urc in tren si platesc la controlor ma lasa sa calatoresc si in picioare? (este vorba de un tren inter regio)(stiu ca platesc mai mult)

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Din moment ce deja ești in tren și trenul in mișcare, desigur că te lasă sa calatorești si in picioare

| anonim3248 a răspuns:

Pe vremea comunismului trenul rapid București - Constanța era plin de călători în vagoane fără bilete.

| Bobby711 explică (pentru anonim3248):

Am mai fost si eu in picioare, dar am auzit prin vagon cand am fost ultima data ca nu vor mai accepta

| anonim3248 a răspuns (pentru Bobby711):

Acțiuni de oprit trenul în câmp face jandarmeria ca să îi dea jos pe cei fără bilete.

| anonim3248 a răspuns (pentru anonim3248):

Nu e cazul la trenul cu care mergi tu.

| dezmir a răspuns:

Da, vei putea plati la controlor. Si vei sta in picioare. Suma cam dubla sau chiar mai mult. Depinde de distanta.