| Nexanu a întrebat:

Salut, trebuie sa dau examenul de diferente la profilul Turism si Alimentatie ma poate ajuta cineva cu niste subiecte sau sfaturi?

4 răspunsuri:
| Catalina990099 a răspuns:

Dai diferențe la matematică, fizică, chimie si biologie. Asta daca esti in clasa a 9-a sau a 10-a. Dacă vrei sa te transferi in clasa a 11-a sau a 12-a dai la biologie, chimie si cateva module.

Bula
| Bula a răspuns:

La examen de DIFERENTA se cer materiile (de specialitate) care nu le-ai invatat la scoala anterioara.
Tu trebuie sa mergi la scoala, sa te interesezi exact de acele materii si capitole, respectiv de importanta lor la examen, dupa care sa-ti faci rost de manuale si bibliografia necesara, din care sa inveti materiile cerute.
Cand totul este OK, te potiprezenta pregatit la examen.

| Nexanu explică (pentru Bula):

Ai cumva idee, acest examen este greu?

Bula
| Bula a răspuns (pentru Nexanu):

Asta depinde de nivelul de exigenta ale profesorilor.
Daca n-au destui elevi buni, atunci vor fi mai ingaduitori. Daca insa nivelul de pregatire a restului elevilor este ridicat, atunci ei vor fi masura pentru comparatie.