| Alexsad9711 a întrebat:

Salut.Trebuie sa facem o excursie si ne-a dat sa alegem doua locuri:Cheile Bicazului (cu tot cu lacul rosu, baraj) sau Sighisoara.Voi unde credeti ca este mai frumos? Astept pareri?

8 răspunsuri:
| 7Azaky a răspuns:

Greu de ales...dar in perioada asta cel mai indicat ar fi sa mergeti in Sighisoara zic eu! Macar daca va prinde vre'o vreme naspa sa aveti ce face!
Distractie placuta in excursie si ai grija sa fii pregatita de schimbari bruste ale vremi, mai ales in perioada asta! Sanatate!:*

| Erzaa a răspuns:

La Sighisoara e cel mai frumos puppy dog eyes. Parerea mea, are niste peisaje superbe.

| Mihaela1964 a răspuns:

Depinde de perioada excursiei, acum e indicat sa mergeti la Sighisoara, vara sau cel putin cand e cald la Cheile Bicazului.

| dia733 a răspuns:

Salut! Eu zic sa mergi la Sighisoara ca e foarte frumos acolo, parerea mea.happy

| GiAnca a răspuns:

In ambele locuri e foarte frumos.Eu as alege sa merg pe Cheile Bicazului. Daca n-ai mai fost o sa vezi ce misto e.Sa mergi pe un drum ingust printre stanci.
E doar o parere.
Distractie placuta, oriunde v-ati duce!

| BlackFirefly a răspuns:

Cheile Bicazului, am mers si in Sighisoara si la Cheile Bicazului, insa nu se compara Sighisoara e un oras cetate, mic, pe care poti sa-l vizitezi intr-un timp scurt. Eu as recomanda Cheile Bicazuluihappy

| gazza01 a răspuns:

Cheile Bicazului, deaorece mergetzi printre muntzi, sunt pesteri, lacuri...

| onasis1961 a răspuns:

Cheile Bicazului sunt de departe cele mai frumoase.