| DevilZoneX3 a întrebat:

Ce afaceri se pot face in zona montana... mai exact Cheile bicazului, lacul rosu. Am destul teren, dar problema e ca nu este asa aproape de strada, e de urcat putin pe o poteca. Si pe o portiune de teren de acolo un specialist a spus ca este numai bun de facut un lac. Multumesc frumos!

Răspuns Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

Zona este foarte frumoasa si ne-exploatata pa deplin pentru turism.
Poti face un camping, inclusiv pentru corturi, daca accesul cu masina este bun.
Poti organiza o tabara pentru tineret (si nu numai), unde sa se invete traiul in natura: focuri de tabara, tehnica de supravietuire, drumetii in zona, aparate de catarare, etc. Tabara s-ar putea organiza impreuna cu autoritatile locale, fiind de interes economic comun.
Finantare si dotari ai putea aduna din donatii primite de la clientii multumiti.

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Daca se poate face lac, poate faci pastravarie. Si atunci faci lacul de la inceput compartimentat. Pentru asta trebuie sa gasesti si un izvor.

Răspuns utilizator avertizat