| DieterBortscher a întrebat:

Salut tuturor. E prima data cand plec in Spania. Eu plec singur cu autocarul, mai exact cu firma B/\DOC. As vrea sa va pun cateva intrebari, si vreau sa imi raspundeti cat mai exact:

1.In benzinariile (statiile unde autocarele se opresc/fac pauza) chiar sunt jucatori de ALBA-NEAGRA? Ca sa stiu, sa am grija.

2.Cand intru in vama la Unguri, mai cer bani la fiecare om ca in trecut? (Adica cerea de la fiecare cat putea sa dea 0.50/1 Euro)

3.Se cere bani in WC-urile din parcari? Daca da, cati bani? (in Euro)

4. Daca am sa fac 2 zile pe drum, atunci cum a sa dorm in autocar? Am vazut pe site-ul lor de la B/\DOC http://www.badoc.ro/index.php niste imagini, care arata mai multe feluri de autocare pe care le au. Bunicii mei, care au mai fost plecati cu ei, au spus ca pot nimeri orice fel de autocar B/\DOC. (Da doamne sa pice autocar deala cu scaunele fata-n fata si cu o masa, cum se vede pe site-ul lor)

5.Eu voi merge exact prin muntii Alpi. Cat de frig este acolo vara? Ca sa stiu daca mai iau un treling sau nu (Daca e frig)

6.Autocarele trec si prin unele orase, sau merg pe autostrazi, tot timpul?

DAU FUNDA CELUI CARE IMI DA CEL MAI EXACT RASPUNS!
P.S: Grabiti-va un pic cu raspunsurile, deoarece eu plec Vineri, adica in 19.06. 2015, peste 2 zile.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ups... n-a văzut nimeni întrebarea asta de 4 ani...
Sigur ai aflat între timp răspunsurile.

| Emilia2022 a răspuns:

Daca mai calatoresti cu autocarul in tara noastra sau in strainatate, mai ales in Spania, eu iti recomand Elitur Trans. Au cele mai bune servicii din cate am intalnit eu, am fost chiar multumita de ei. Cat scrie pe bilet, aia sunt toti banii pe care trebuie sa ii dai. Nu mai e ca inainte la alte firme, cand plateai o suma si dupa apareau tot feluri de costuri ciudate. Acum e transparent, cel putin la Elitur. Ai bagaj de cala mare gratuit, e curatenie impecabila in autocar si chiar ai spatiu sa iti intinzi si tu picioarele. Pauze de masa si toaleta prestabilite si se respecta. Sper sa te ajute raspunsul meu, eu ii recomand tuturor, ca am ramas cu o amintire frumoasa.