| sebi1234567890 a întrebat:

tatal meu a plecat duminica din Romania in Franta.
A plecat doar pentru 6 luni, cu posibilitatea sa vina in septembrie o saptamana ( cred )
Acolo salariul era foarte bun, 1700 de euro.
El a plecat alaturi de un prieten cu autocarul.

tata si prietenul sau au ramas in statie, pentru-ca seful nu a mai venit sa-i ia de acolo.
Au dormit o noapte acolo in statie si nici nu prea au ce manca.
Matusa mea l-a sunat pe sef, care a spus ca nu mai are nevoie de oamenii.
Am si eu doua intrebari :
1.Cum se pot descurca fara multi bani, deoarece peste o zi este cursa spre Bucuresti, iar ei n-au bani si de hotel, restaurant si autocar.
2. Ii putem da in judecata pentru asta?
pana la urma ei i-au adus acolo, ca acum sa-i lase in statia autocarelor, ca sa inghete de frig

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa inghete de frig cand toata Europa e in cod de canicula?

Tepe din astea se intampla zilnic, poate fi da in judecata, slabe sanse sa castigati sau sa primeasca banii inapoi... depinde de contractul semnat care probabil nu exista.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, dacă în contract a fost spus altceva și nu s-au ținut de promisiune e posibil să-i da-ți în judecată firma.