| AndreiAron656 a întrebat:

Salut, vreau sa imi achizitionez un bilet de tren de la CFR in valoare de 23lei, eu sunt elev si am carnet de note in regula, vizat, tot ce trebuie la el
Intrebarea mea este: Ce reducere imi face de la 23lei daca am carnet de note si legitimatia de elev?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi in gara si intreaba la ghiseu. Din cate stiu doar studentii au reduceri sau gratuitati pe CFR.

| sierra1 a răspuns:

Elevii din învăţământul obligatoriu, profesional, inclusiv postliceal, liceal acreditat/autorizat, beneficiază de tarif redus cu50% pentru transportul feroviar intern : 50% (Bilet + Tichet), la toate categoriile de trenuri (Regio și Interregio), clasa a 2-a, pe tot parcursul anului calendaristic, mai puţin la vagoanele de dormit şi cuşeta.

Alte detalii aici:
https://www1.cfrcalatori.ro/......2.2017.pdf