| TheDarkDragon a întrebat:

Salut, vreau sa plec in Italia cu un prieten, dar in perioada in care vrem sa mergem, doar el va fi major.Problema e ca el are cetatenie americana, in cazul asta poate sa isi ia cazierul si sa facem procura aceea ca sa pot eu sa ies din tara? Si are nevoie de viza?

4 răspunsuri:
| cevdet a răspuns:

El nu are nevoie de viza.
Dar tu vei avea nevoie de aceptul parintilor si "acea procura".
Insa, nu inteleg un lucru: prietenul tau inca este minor (chiar daca va fi major la data excursiei)? Cita minte aveti voi impreuna ca sa plecati singuri?

| TheDarkDragon explică (pentru cevdet):

Amm...nu plec maine, peste cateva luni cand vrem sa plecam va avea 18 ani.Si care e problema daca plecam singuri lol?

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Trebuie procura de la Notar. Du-te la unul si o sa va explice ce trebuie sa faceti.

| TheDarkDragon explică (pentru BlyeeetAK47):

Ok, mersi.