| Lavysss11 a întrebat:

As dori sa plec in Italia si imi trebuie procura, dar de acolo vreau sa plec in alta tara cu alt insotitor.Imi trebuie alta procura? Trebuie sa o fac de aici din Romania si pe cealalta?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu procura ci declaratie si nu iti trebuie doua. Declaratia se cere doar la iesirea din Romania. In declaratie se pot specifica ambele tari si ambii insotitori. Numai bine!

| aLL3xandra97 a răspuns:

Buna! In Romania trebuiesc facute ambele procuri si red ca poti sa ii treci pe ambii insotitori pe acceasi procura, daca sunt rude. De exemplu eu am o procura si am ca insotitori pe amandoi bunici. In cazul in care nu sunt rude cred ca trebuie sa faci o procura pentru fiecare. In orice caz cred ca ar trebui sa intrebi un notar. El iti va da mai multe informatii! Sper ca te-am ajutat! Drum bun spre Italia! big grin

| zasha a răspuns:

Da

| ladypisy a răspuns:

Da iti trebuie o alta procura pentru a pleca din Italia in ce tara vrei tu cele 2 procuri trebuie sa le faci in Romania