| tiby93 a întrebat:

Salutare, am 17 ani si vreau vara asta sa plec in spania cu matusa mea.
Intrebarea mea este : mai am nevoe si de alte acte in afara de imputernicire de la parinti ca sa pot fii insotita de ea? Mai am nevoe de cazier sau ceva de genu?

Răspuns Câştigător
| Daria a răspuns:

Din cate stiu eu, ai nevoie de cazier cand pleci de ex.intr-o excursie cu o persoana mai putin cunoscuta(profesor, cunostinta, etc). Daca pleci doar cu matusa ta iti va trebui si pasaport, pe langa imputernicirea de la ambii parinti.
funda?:*

2 răspunsuri:
| T2S a răspuns:

Da.matusa ta are nevoie si de cazier. Stiu ca si eu cand am fost in spania cu matus'mea i-a cerut cazierul.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie doar de cartea de identitate(ori pasaport) si de declaratia notariala autentica prin care parintii tai si-au dat acordul ca tu sa pleci in Spania, insotita de matusa ta.