| Anonim2002222 a întrebat:

Salutare
Am o intrebare pentru cine stie sau a mai fost.
Luna aceasta plec in Turcia si vreau sa stiu care sunt prețurile pentru tigari si alimente de baza dar si pentru mancare locală si cam cati bani mi-ar trebui (lire Turcești) pentru 8 zile
Multumesc! Dau funda

5 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Sa arda toti turci in focurile iadului veșnic!

| Violleta2022 a răspuns:

Si noi cum am putea stii, care sunt preturile din Turcia?
Mergi acolo sa dormi in masina si sa-ti cumperi alimente din magazin?
Cunsoti macar limba turca?
Cum te descurci acolo?
Nu crezi ca ar fi mai nimerit sa-ti iei deja un bilet cu cazare si masa, asgurata pentru 1 luna?

| Anonim2002222 explică (pentru Violleta2022):

Ma duc cu avionul, stau 7 noapti 8 zile.
Nu dorm in masina. Ba chiar in hotel de 4 stele. Intrebarea a fost adresată oamenilor care au mai fost. Intrebarea legată de prețurile din magazin era la modul general (preturi mici/medii/mari) in cazul in care vreau sa incerc ceva sau sa imi iau ceva de baut. Si nu, nu ma duc sa traiesc din mancarea lor pentru ca am mancare la hotel daca va interesa. Cum am zis intrebarea a fost adresată oamenilor care au mai fost si stiu niste preturi generale. Multa sanatate!

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Anonim2002222):

Dude, ESTI DUS!
intai spui "alimente de baza" care inseamna practic, ca iti gatesti singur si mergi la piata, iar apoi ca ai mancare la hotel
iar daca ai mancare la hotel, CE BALARII TE DOARE?!?
o sa iti iei cat iti permiti, dupa care vei ramane numai pe mancarea de la hotel

sau esti speriat serios de mers la turcaleti?!?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim2002222):

Are dreptate si userul de mai sus, cand pui intrebarea cu alimentele de baza, tigarele si esti intersat de preturi la tot ce se mananca, nu pari a merge la hotel si nici a manca la restaurant.
Nu face nici un sens intrebarea ta initiala, cu completarea total opusa.
Dar ma rog, poti sa pleci si cu mancare in traista din Romania, asa mai salvezi niste bani de restaurant happy