| ThinkDifferent a întrebat:

Salutare, Anul urmator as vrea sa plec in America si in Canada si as dori niste informatii, cum se poate obtine viza pentru aceste 2 state, cat dureaza, daca e complicata procedura, ce trebuie sa fac. Dau funda!
Daca ati fost si stiti, putem discuta si pe Facebook mai multe. Multumesc!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In canada e mai usor sa mergi, o verisoara a lucrat acolo dar culmea ca s-a intors in Romania - nu au atatea restrictii ca americanii. Bani de drum si cazare pana lucrezi sa ai.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi sa ce? Vizita, munca, studii?

| relian a răspuns:

Intra la websitele ambasadei si citeste acolo ce trebuie, ce acte ce conditii etc.
Dar daca nu ai rude in America, daca nu ai milioane la banca in RO nu te gandii ca poti obtine viza pentru America.
Pentru Canada nu stiu, dar poti intreba la ambasada, ori la fel pe net gasesti informatii.
Mai bine ca cei de la ambasada nu te poate informa nimeni.Deci ori mergi la ambasada si intrebi, ori intri pe net si citesti.

Spui ca doresti sa obtii vize, dar ce fel de vize? Vizele is multe laughing sunt vize turstice, vize de lucru, vize de sudii si etc.Tu ce viza anume urmaresti?

| brokxy a răspuns:

Viza de America se obtine greu ca naiba...